Zimní běžecké stopy

Plánované tratě budou upravovány v závislosti na sněhových podmínkách. Aktuální informace budou zveřejněny na našich webových stránkách Běžecké okruhy.

Trasa vede v oblasti Javornického hřebene. Zde bývají vzhledem k nadmořské výšce dlouhodobě nejlepší sněhové podmínky. Současně jde o jednu z turisticky nejatraktivnějších oblastí, kterou svitaváci dobře znají a celoročně hojně navštěvují.Postup při úpravě běžeckých okruhů:

        Stopovač vyjíždí ze Svitavského stadiónu kolem zahrádek u Kojeneckého ústavu. Dále kolem písečného lomu přes hlavní silnici ke Sluneční stráni (přes pole) až k železničnímu Viaduktu. Následuje červený okruh , dále bílý okruh a modrý okruh. Při zpáteční cestě bude dokončen zelený okruh kolem Vodárenského lesa.

        Zástupcům Lesů ČR  děkujeme za vstřícnost, všem turistům a sportovcům přejeme krásné sportovní zážitky a současně žádáme případné pěší turisty a návštěvníky v okolí tras o odpovídající chování, které nebude běžecké trasy poškozovat. Všechny návštěvníky žádáme, aby se chovali ohleduplně k přírodě a živočichům zde žijícím.
 

 

Souvícející články:

Datum: 8.12.2011

Fotogalerie

Zeptejte se nás
Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět