Úklid po zimní údržbě

Úsek Technických služeb společnosti SPORTES Svitavy s.r.o. začal s čištěním komunikací po zimní údržbě už v měsíci únoru. Práce na úklidu města budou pokračovat až do května, a to za užití techniky, kterou má společnost k dispozici: dva zametací vozy, malotraktor osazený rotačním kartáčem, kropící vůz a následně provedením ručního čištění prováděného pracovníky veřejně prospěšných prací a klienty zařízení pro sociálně vyloučené osoby „Šance“.

Úklid města se provádí současně oběma zametacími vozy společnosti a nově jsme nasadili malotraktor osazený rotačním kartáčem, který slouží pro čistění chodníků. Malotraktor je však schopen vyčistit pouze chodníky, které jsou uzpůsobeny k pohybu techniky (bezbariérový přístup, dostatečná šířka), což není možné na všech chodnících v katastru města. Současně je třeba uvést, že se jedná o hrubé čištění, kdy je nutné následně provést dočišťovací ruční práce. Malotraktor není osazen technikou, která umožňuje i „vysátí“ štěrku po zimní údržbě, přičemž štěrk je v místech, kde to umožnuje profil chodníku smetán na komunikaci a následně odstraňován zametacím vozem, kde tato možnost není je štěrk smeten na okraj chodníku a při následném ručním úklidu, který započne 18.3.2019 dojde k postupnému odstraňování tohoto štěrku.

Za příznivých klimatických podmínek bude celé město kompletně vyčištěno v průběhu měsíce dubna a května, po provedení veškerých plánovaných blokových čištění.

Zeptejte se nás
Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět